Przejdź do głównej zawartości

Czekoladowy Relax

To wdzianko skończyłam po kilku latach od rozpoczęcia robótki. :-) Korpus zrobiłam dawno temu, chyba w 2016 r. Trzeba było tylko zszyć boki oraz wydziergać rękawy i w takiej postaci robótka leżała w kącie. Nie wiem dlaczego tak długo zwlekałam z finalizacją tego projektu. Z efektu jestem bardzo zadowolona. Dzianina w trakcie tworzenia była lekko szorstka, ale po wypraniu nabrała niesamowitej miękkości. Jako, że to surowy jedwab, jest lekko matowy, ale też cudownie lekki i miękki. Bardzo dobrze się nosi.

 


Dane techniczne:
Włóczka: Seta Bourette 7 (Campolmi)
Druty: na żyłce 3,5 mm, 3,25 mm
Zużycie materiału: 240 g
Rozmiar: M (wg wzoru z mała modyfikacją - rękawy wykonałam nieco dłuższe)

Komentarze

 1. Wygląda naprawdę bardzo fajnie 😍😍😍😍
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się że wróciłaś i czekam na więcej! Bluzeczka bardzo fajna, super kolor.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Angielsko-polski słownik dziewiarki z filmami

Sukcesywnie będę zamieszczała tutaj polskie wyjaśnienia terminów angielskich dotyczących szydełkowania i dziergania na drutach. Tworzę tego posta głównie ze względu na moich uczniów, ale może też inne osoby, chcące zgłębić tajniki anglojęzycznych zapisów, skorzystają z poniższych tabelek. Korzystam głównie z filmów prezentowanych na stronie www.garnstudio.com . Uważam, że są bardzo czytelne, co z pewnością ułatwi poznawanie technik dziewiarskich :-) LEGENDA: @ - film instruktażowy; pogrubiona czcionka - angielski skrót angielski termin / polskie wyjaśnienie POJĘCIA OGÓLNE      row, rows / rząd, rzędy       rs - right side / prawa strona robótki       ws - wrong side / lewa strona robótki      yarn / włóczka SZYDEŁKO (crochet hook) @ crochet start / pętelka - początek robótki @ ch - chain stitch / oczko łańcuszka @ dc - double crochet / półsłupek @ tr - treble crochet / słupek @ flower - crochet / kwiat - szydełko @ granny square / kw

Moonlight sonata shawl

Kolejna dzianina została dzisiaj skończona :-) Powstała ze wzoru Moonlight Sonata Shawl , który niestety wymaga skupienia podczas dziergania. Praca nad nią była dość żmudna, ale opłacało się nie tracić cierpliwości.  Jestem bardzo zadowolona z efektu. Tak wygląda podczas blokowania w sztucznym świetle ...   ... a tak przed blokowaniem w dziennym świetle.   Więcej zdjęć pojawi się prawdopodobnie jutro. Chusta dziergana była na drutach KP 3,5 mm z podwójnej nici Merinos Fine 37 . Zużyłam dwa motki, czyli 100 g włóczki. Kolorek to soczysta zieleń, delikatnie wchodząca w turkus. Niestety zdjęcia nie oddają prawdziwego ubarwienia.  Po zamieszczeniu zdjęć zauważyłam błąd w blokowaniu. Myślę, że przeglądające Panie również odnajdą to co, zaraz po wykryciu usterki, poprawiłam ;-)