poniedziałek, 23 stycznia 2017

Kolorowe skarpetki

Zima zawitała, więc trzeba się zaopatrzyć w ciepło dla stóp. W związku z tym, w ostatnich dniach, powstały kolorowe skarpetki z tęczowej włóczki kupionej bardzo dawno temu. Wykonałam je rozpoczynając od góry. Nabrałam moim ulubionym sposobem 60 oczek. Przerabiałam najpierw ściągaczem 1 prawe przekręcone, 1 lewe przez około 3 cm. Następnie samymi prawymi, do momentu kiedy miałam przystąpić do wyrobienia pięty. Po raz pierwszy zastosowałam nową technikę. Zainteresowanych nią odsyłam do filmiku. Po osiągnięciu rozmiaru skarpetki, wynoszącego długość stopy pomniejszoną o 4 cm, rozpoczęłam zbierać oczka na palce metodą rzędów skróconych, bazując na 30 oczkach. W efekcie powstał kapturek otulający palce, który niewidocznym ściegiem od spodu skarpety, przyszyłam do zostawionej wcześniej połowy oczek. Efekt końcowy można obejrzeć na zdjęciach zamieszczonych poniżej :-)

Dane techniczne:
Wzór: własny
Włóczka: Skarpetkowa  4-FACH HALTBAR 05048 (REGIA)
Druty: metalowe Addi na żyłce 2,5 mm
Zużycie materiału: 50 g (1 motek x 50 g)
Rozmiar: 38

8 komentarzy:

 1. Piękne, kolorowe i radosne. Dziękuję za przydatne linki, skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wygląda ta pięta :-) Dziękuję za inspirację :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wygląda ta pięta :-) Dziękuję za inspirację :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa kompozycja, podoba mi się. Ostatnio trafiłam na tego producenta http://www.amp-dzianiny.pl/ myślę, że się wam spodoba

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolorowe pozytywne skarpety !

  Gdybyś miała ochotę to serdecznie zapraszam Cię na bloga swojej Przyjaciółki , która również jak i Ty chwyta piękne obrazy w swój obiektyw i pisze posty płynące prosto z serca dla drugiego człowieka .

  ---> odnowionaja.blogspot.com

  Pozdrawiam bardzo serdecznie Sylwia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolorowe skarpetki? Ja jestem jak najbardziej na tak, jeśli potrafimy je odpowiednio zestawić, a w tym moim zdaniem pomoże jak najbardziej strona https://koloroweskarpetki.pl/skarpety-sportowe/603-numarul-unu.html na której można kupić sobie najlepsze propozycje skarpetkowe!

  OdpowiedzUsuń