poniedziałek, 2 marca 2015

Kółkowe opowieści

Osoby, które bywają na moim blogu wiedzą, że prowadzę zajęcia kółka dziewiarskiego. Co roku jest kilka osób, które chętnie biorą udział w zajęciach, zgłębiając tajniki szydełkowania i dziergania na drutach. Oprócz tego nasze środowe spotkania obfitują w inne wydarzenia. Kto by przypuszczał, że oswajanie się z włóczkami, drutami oraz szydełkiem może przebiegać w całkiem niespodziewany sposób - np. trenując szermierkę, przywdziawszy się uprzednio w niecodzienną "zbroję" :-)Generalnie jest wesoło :-). Przy okazji świetnej zabawy powstają różne drobiazgi według wzorów zaczerpniętych z garnstudio.com, które są dla dziewcząt przedmiotami wykonanymi z wielkim zaangażowaniem i przynoszącymi ogromną satysfakcję 

 Na szkolnych zajęciach ja również nie próżnuję. W celach edukacyjnych wykonałam chustę na szydełku z włóczki raczej "plastikowej", na podstawie wzoru zaczerpniętego ze strony garnstudio.com. Dla delikatnego obciążenia dzianiny wykończyłam ją pełnymi "ząbkami". Efekt jest zadowalający :-)
Dane techniczne:
Wzór: Rose Fields by DROPS design
Włóczka: "tajemnicza" jak znajdę etykietę dołączę nazwę
Szydełko: Addi 3,5 mm
Zużycie materiału: 65 g
Rozmiar: uniwersalny; szerokość na linii karku 170 cm

3 komentarze:

 1. Wspaniałe zajęcia :-)
  Cudne prace, a Twoja chusta piękna :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. super - pozdrawiam Kolezankę po fachu. Takie kolko to nie byle co. Zachecic dzieci do takich prac to wielka sztuka. Mają przecież tyle mamideł. Super. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet za bardzo zachęcać nie musiałam. Po prostu na przerwie chwyciłam raz czy drugi za szydełko. Dzieci zobaczyły, że to nie takie straszne, jakby mogło się wydawać i już zachęciły się same. Stwierdziły, że chciałyby umieć takie rzeczy robić. Na to ja, zapraszam na zajęcia :-)

  OdpowiedzUsuń