Przejdź do głównej zawartości

Ciepła czapka

Prezentuję dziś męską czapkę, której dzierganie rozpoczęłam w sobotę wieczorem, a skończyłam w niedzielę. Powstała z 55 g włóczki Merino Superwash 6416 Navy. Zrobiona bezszwowo przy pomocy drewnianych drutów KnitPro 4 mm, bardzo przyjazną metodą magic loop.
Kilka razy prułam czubek, bo za szybko zaczynałam odejmować oczka. Ostatecznie Mąż jest zadowolony, a ja razem z Nim :-)
Dwa pierwsze zdjęcia w galerii zrobione bez lampy, więc kolor faktyczny został zaprezentowany. Natomiast dwa kolejne z lampą, więc rozjaśnione.





Dzierganie sweterka z wielbłądziej wełenki chwilowo wstrzymałam, ponieważ uświadomiłam sobie, że Osoba dla której go tworzę, jest nieco innych rozmiarów niż ja (znaczy mniejsza). Czekam zatem na magiczne liczby - wymiary Onej, żeby póki czas, dopasować dzianinę.

Dopisek z 07.02.2011
Dodaję opis na prezentowaną powyżej czapkę.

Komentarze

  1. Prawdziwie męska czapka. Wyszła idealnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. gocha, w zamyśle miała być ciepła, prosta, bez zbędnych ozdobników i z niegryzącej wełny. Wszystkie warunki spełniłam :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Eh, równiutka że hej! Bardzo fajna. Ja czasem mam wrażenie że dla faceta trudniej coś zrobić niż dla kobiety ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Mój Pan cały czas jęczy o czapkę.
    A tu takie Cudo.
    Ja nie mam pojecia jak ujmować te oczka, wogóle jak się do tego zabrać. Czy jest może gdzieś, jakiś kolwiek opis?
    Byłabym naprawdę, bardzo wdzięczna.
    Ale póki co trzymam Ten blog w ukryciu.:)))

    Gorąco pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  5. te zwykłe czapki są najfajniejsze, najbardziej lubiane, ta jest właśnie taka.....

    zapraszam na mój blog po wyróżnienie :))

    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  6. Aurelio, stworzyłam opis i zamieściłam u dołu posta. Można się częstować ;-)
    bachud, masz rację, że te męskie stworzenia jakieś bardzo wymagające są ;-)
    Lucynko, dziękuję.
    Joanno, dziękuję za wyróżnienie. Miło wiedzieć, że to co się robi, podoba się i przydaje się innym :-)

    OdpowiedzUsuń
  7. Gazelo jesteś wielka!!!!!

    Bardzo, bardzo dziękuję.

    Teraz biegnę zakupić włóczkę:)
    Goraco pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo fajnie opisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo ważne jest aby czapka była ciepła i ja także właśnie takie lubię. Tym bardziej, że jeszcze całkiem niedawno w sklepie internetowym udało mi się zamówić już fajny kaszkiet na wiosnę. Wystarczyło dosłownie wybrać kliknij tutaj i zakup gotowy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Angielsko-polski słownik dziewiarki z filmami

Sukcesywnie będę zamieszczała tutaj polskie wyjaśnienia terminów angielskich dotyczących szydełkowania i dziergania na drutach. Tworzę tego posta głównie ze względu na moich uczniów, ale może też inne osoby, chcące zgłębić tajniki anglojęzycznych zapisów, skorzystają z poniższych tabelek. Korzystam głównie z filmów prezentowanych na stronie www.garnstudio.com . Uważam, że są bardzo czytelne, co z pewnością ułatwi poznawanie technik dziewiarskich :-) LEGENDA: @ - film instruktażowy; pogrubiona czcionka - angielski skrót angielski termin / polskie wyjaśnienie POJĘCIA OGÓLNE      row, rows / rząd, rzędy       rs - right side / prawa strona robótki       ws - wrong side / lewa strona robótki      yarn / włóczka SZYDEŁKO (crochet hook) @ crochet start / pętelka - początek robótki @ ch - chain stitch / oczko łańcuszka @ dc - double crochet / półsłupek @ tr - treble crochet / słupek @ flower - crochet / kwiat - szydełko @ granny square / kw

Limonowy top w "szyszeczki"

Włóczkę, wykorzystaną do wydziergania tego topu, kupiłam na początku działalności e-dziewiarki, czyli dość dawno temu ;-) Nie mogłam znaleźć banderoli od tego włókna, ale przyszedł mi z pomocą internet, w którym znalazłam informacje o tej niteczce. Jest to zdecydowanie letnia włóczka, w skład której wchodzi bawełna 70% i wiskoza 30%.  Miałam 2 motki po 100 g w kolorze limonowym - jasnej zieleni. Aktualnie nie ma chyba tego koloru w ofercie, bo motki, które znalazłam w necie są bledsze (kolor 20). Dlatego nie jestem pewna, czy to jest ten sam kolor. W motku znajduje się 350 m włóczki. Na wydzierganie topu zużyłam 150 g. Jest ona specyficzna, dość słabo skręcona i podczas dziergania trzeba było bardzo uważać, żeby nie wbijać się drutem pomiędzy niteczki. Pasmo delikatnie skręconej bawełny jest oplecione spiralnie błyszczącą wiskozą. Te błyski dodają uroku gotowej dzianinie. Poniższe zdjęcie pokazuje wiskozowe błyski :-) Top dziergałam na okrągło od dołu do góry. Nabrałam po 99 o. na przó

Zielony Jakers

Staram się nie kupować nowych włóczek, tylko wykorzystuję swoje zapasy, które dziwnym trafem nagromadziły się w tajemniczych okolicznościach ;-) Też tak macie, że Wasze zapasy włóczkowe pączkują? Do wydziergania tego projektu użyłam bardzo delikatnej włóczki, w intensywnie zielonym kolorze (95% wełna jagnięca / 5% kaszmir). Natomiast w celu zneutralizowania tej intensywności i dodania dzianinie puszystości, użyłam włóczki Lace w (khaki) zielonym przydymionym kolorze (58% moher / 42% jedwab). Ostatecznie barwa sweterka wyszła bardzo naturalna. Jest taka, jak liście moich storczyków. Niestety kolor zielony jest tym, którego barwę trudno oddać na zdjęciach. Jednak myślę, że zaprezentowane fotografie w miarę dobrze obrazują ostateczny efekt. Sweterek jest bardzo cieplutki, milutki i leciutki. Mam nadzieję, że będę z niego zadowolona. Dziś zdjęłam z drutów, więc jeszcze nie wiem, co się z nim będzie działo podczas eksploatacji. Oby nic złego :-) Dane techniczne: Wzór:  Jakers by Isabell Kra