piątek, 19 listopada 2010

Śpiworek dla komórki

Tydzień temu stary telefon córy skończył swoje życie i trzeba było zastąpić go nowym. Po zakupie aparatu okazało się, że jest zapotrzebowanie na "skarpetę" czyli ubranko dla telefonu.
Powstało szybko z włóczki, którą otrzymałam w darze dla moich kółkowych dziewiarek od Mariolci. Córka przyuważyła zwinięty, pastelowy kłębuszek i zapragnęła z niego właśnie wdzianko na telefon.


Wydziergałam je na drutach pończoszniczych w rozmiarze 2,5 mm, bez szwów. Rozpoczęłam pracę od dołu w ten sposób. Z tym, że później nie dodawałam oczek, jak zaprezentowano na filmie. Na górze, po bokach zrobiłam dziurki do sznureczków. Całość wykończyłam "ząbkami" poprzez wywinięcie dżerseju prawego z jednym rzędem robionym tak: *dwa oczka razem na prawo, narzut* (powtarzać od gwiazdki do gwiazdki podczas przerabiania całego rzędu). Ten rząd to szczyt "wdzianka". Kolejne rzędy na prawo są w efekcie w środku śpiworka, przyszyte poniżej dziurek na sznurki, tak by powstał tunel. Dwa sznurki potrzebne do zaciągnięcia góry zrobiłam każdy z dwóch oczek, następującą metodą
Córka jest bardzo zadowolona z efektu końcowego :-)
Ja też, a jak Wam się podoba?

14 komentarzy:

 1. Wygląda, jakby rączki rozłożył:)))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne :) Bardzo podoba mi się filmik z początkiem robótki, może kiedys go gdzieś wykorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne ubranko i na pewno praktyczne :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Super ubranko,dzięki za filmiki,Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne. kolory też piękne. Dziękuje za linki do filmików. Bardzo przydatne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wdzianko na komórkę super! Bardzo spodobał mi się sposób nabierania oczek - dzięki za linka do filmiku - muszę go kiedyś wykorzystać :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Może teraz mnie tu wpuści?? No tak...ubranka dla krasnoludków juz opanowane..a jakie sympatyczne!! pozdrawiam..Spes:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Huurra..udałao sie...ale masz zabezpieczenia...fajne:))

  OdpowiedzUsuń
 9. Cieszę się, że spodobał się śpiworek ;-) Bardzo dziękuję za wszystkie pochwały. Filmiki obydwa znajdziecie również w tworzonym przeze mnie słowniczku (link jest u góry, w polecanych stronach)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ubranko super!
  I rewelacyjny sposób robienia! Ze mnie dziewiarka w stopniu "podstawowym" i takich sposobów nie znałam. A zawsze tak się męczyłam z 5 drutami albo zostawałam przy szydełku robiąc etui.
  Teraz koniecznie musze sobie zrobić nowe. Dzięki za pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja "dzieję" od wielu lat i dopiero teraz poznałam ten genialny sposób nabierania oczek, choć na stronie Dropsa bywałam nie raz- dzięki za linka! Człowiek uczy się całe życie...

  OdpowiedzUsuń
 12. Bachud, Ivoncja, ja co rusz wynajduję w Internecie różne sposoby ułatwiające dzierganie i chętnie się nimi dzielę. To świetna zabawa i bardzo rozwijające zajęcie :)

  OdpowiedzUsuń