niedziela, 25 lipca 2010

Jedwabny top

Moje wodorost-owe skojarzenie zostało skończone. Na wykonanie topu w rozmiarze 36/38 zużyłam 2 motki - 100 g Jaipur Silk Fino (kolor h161) odcienie zieleni. Dziergałam na drutach KP 2,5 mm, dość ściśle, żeby nie był przejrzysty. Projekt wykonałam według własnego pomysłu, powstającego podczas dziergania, bardzo spontanicznie. 
Zaczęłam od miejsca powyżej talii, ale pod biustem, nabierając oczka z użyciem szydełka, według metody podpatrzonej tutaj. Jest to super metoda, jeśli nie wiadomo jak długa ma być robótka. Najpierw wykonałam górną część topu, a później, po wypruciu pierwszego łańcuszkowego rządka, dziergałam do dołu, aż do wyczerpania niteczki. Oczywiście bez zszywania, którego nie lubię, ale też z powodu oszczędności włóczki i dla wygody noszenia. Szwy w takiej cienkiej dzianinie mogłyby być denerwujące.


Trzeba przyznać, że dziergało się z tej niteczki znakomicie, a i efekt mnie zadowala. Mam nadzieję, że topik przyda się na upały, które może jeszcze do nas wrócą tego roku?

11 komentarzy:

 1. Rewelacyjny topik - ladny kolor, ladny wzor, super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też bardzo się podoba, ale najważniejsze żebyś Ty była zadowolona. Pozdrowienia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. piękny topik!!!i kolor i wzór:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Janeczko, wiedz, że ten top zawsze będzie mi się kojarzył z okolicami, w których mieszkasz, a co za tym idzie i z Tobą. Dlaczego? Pisałam o tym w poprzednim wpisie. Dziękuję :-)

  Antosiu, Iwonko, Grażyno i Agnieszko, bardzo dziękuję Wam za wiele miłych słów na temat tej dzianiny :-)

  Pozdrawiam wszystkie odwiedzające mnie Panie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Top mnie zachwycił! Pozdrawiam, Agata :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj!
  chciałam napisać tylko,że top robi wrażenie, bardzo, bardzo pozytywne wrażenie.Ale nie tylko on.Inne prace także budzą uznanie.Trafiłam to przypadkiem - i trafiłam na perełkę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Agato, dziękuję za słowa uznania. Również pozdrawiam.

  Tkaitko, cieszę się, że podobają Ci się moje prace. Zapraszam do odwiedzin :-) Co jakiś czas staram się zamieścić jakąś nową dzianinę, a bardzo miłe komentarze mobilizują do dalszej pracy :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. rybkamaja@interia.pl21 lutego 2012 22:03

  Witam !!! Czasami zaglądam tu i tam .Ten szal jest cudny o nazwie dziurawiec i pięknie wykonany .Czy nie jest tajemnicą aby Pani podała opis na maila rybkamaja@interia.pl serdecznie pozdrawiam Maja

  OdpowiedzUsuń